31 ARALIK 201 TARİHİNDE ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU ARAMIZDAN AYRILAN HİZMETİN VE MUHABBETİN NE DEMEK OLDUĞUNU BİZLERE GÖSTEREREK RAHMETİ RAHMANA KAVUŞAN KARDEŞLERİMİZE CENABI HAKTAN RAHMET VE MERHAMET GERİDE KALAN ACILA AİLELERİNE SABRI CEMİL NİYAZ EDERİZ. BELA VE MUSİBET ANINDA MÜMİNİN NASIL DAVRANMASI GEREKTİĞİNİ HAYATLARIYLA BİZE ÖGRETEN KARDEŞLERİMİZE SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI ARZ EDERİZ .RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNNET OLSUN .(AMİN)

ARKADAŞLARIMIZIN YILDÖNÜMÜNDE NURŞİN

Aralık  2010 tarihinde meydana gelen trafik kazasında kaybettiğimiz arkadaşlarımız için okunacak olan mevlit sebebiyle Norşin’deyiz.

Kış kendini iyiden iyiye gösterdi. Yaklaşık yarım metre kar var. Ağaçlar o kadar güzel görünüyor ki Norşin’de gözümüzü ne tarafa çevirsek adeta bir tablo.Ulu sanatkar olan Allah’ımız bizlere tabiatın yaz kış güzel olabileceğini gösteriyor.Beyaz başka bir yakışmış Norşin’e o saf,o sade görüntü ayrı bir doğallık ve güzelliğe daha bürünmüş.

Nihayet Dergaha ulaştık.Her zamankinden daha bir kalabalık bugün.Bütün müridler orada olmanın sevinciyle mutlu,rahmetli olan arkadaşlarımızın üzüntüsüyle müteessir.Her köşesinde Kuran_ı Kerim okuyanlar var.Arkadaşlarımıza hediye etmek vesilesiyle okunuyor.Allah kabul etsin inşallah.

Seydamız her zaman olduğu gibi bizlere yemek verdi.Bu sefer ki arakadaşlarımız içindi.Çoluk çocuk,bayan ,erkek herkes önce karnını doyurdu.O güzel yemeklerin tadı,lezzeti başka bir yerde yok.Müridler hizmet etme yarışında.İlk defa dergaha gelenlerin bile gözünden kaçmayan bu yarış ,öyle hoş bir görüntü ki otur onları seyret o bile insanı mutlu etmeye yetiyor.Birbiri için bir şeyler yapma isteği,sofraya bir kaşık,bir bardak koyabilsem,norşin’in o harika ekmeğini bölüp yanımda ki arakadaşımla paylaşsam,birkaç tabak,yıkasam bir susamışa su versem diye gözler açılmışhizmet arayışında.

Yemekten sonra markata çıkılıyor.Hava soğuk ancak kimse soğuğa aldırmıyor.Önce Abdurrahman-ı _Taği Hz.sonra Seyda Fadlullah ‘ın mezarı başında Kuran-ı Kerim okunuyor.Ziyaretin kabul olması için dualar ediliyor. Sonra biraz daha yukarıda bulunan iki arkadaşımızın mezarlarını ziyaret ederek Kuran-ı Kerim okuyor ve dua ediyoruz.Burası her ne kadar mezarlık olsa da bu kış gününde bile insana huzur veriyor.Kalbi rahatlatıyor.Başka mezarlığa giremeyen,ürperen kişiler bile burada huzur buluyor.Sanki manevi bir iklim bizleri çepeçevre sarıyor.Tüm beyazlığıyla ağaçları,otları,toprağı saran kar öyle muhteşem ki arkadaşlarımız ebedi yuvaları böyle güzel bir mezarlıkta olduğu için çok nasipliler.

Dergaha dönüşte sıcak çaylar içiliyor.İkramlar hiç bitmiyor.Katkısı bulunan herkesin hayrı kabul olsun İnşaallah.

İkindi Namazı eda edildikten sonra hatme yapılıyor.Seyda’mızın sohbeti ile silkeleniyoruz.Rabıta’nın önemini vurguluyor, Seyda’mız…

Akşam Namaz’ını kılınca Bitlis grubu olarak ayrılıyoruz. Kalanlar ne mutlu daha bir doyuyorlar Norşin’e . Buna da şükür. Bu kadar da olsa gelip gördük,ziyaret ettik. Norşin’den Bitlis’e dönüşte öyle bir kar yağışı var ki yol görünmüyor. Arabanın ön camından yağan karlara bakınca adeta hepsi bir yıldız… Uzayda yolculuk yapıyoruz, gibi hissediyoruz. Her bir kar tanesini bir meleğin indiriyor olması inanılmaz.

Rahmetli olan arkadaşlarımız sizleri hiç unutmadık, unutmayacağız. Hala bizlerle beraber olduğunuzu hizmete devam ettiğinizi biliyoruz. Ne mutlu sizlere ki Seyda’mız sizler için yemek verdi, Mevlit okundu, Kuran-ı Kerim okundu. Devamlı dualarımızda sizler varsınız. Allah bizlere de öldükten sonra böyle güzellikler nasip etsin.

DERS DOLU BİR ÖLÜM

Öyle soğudu ki bu şehir

Onu soğutan yerde ki buzlar,beyaz karlar değil,

Issızlığı,sessizliği içinde yaşadığı matemi

Öyle kolay,öyle anlatılacak dilden değil.

Şimdi bütün üşümüşlüğüme rağmen

İçim her zamankinden daha sıcak

Teslimiyet,rıza ve kader duygusu,

Sardı benliğimi baştanbaşa tamamen.

Bir yanım üzgün,bitgin,biçare

Gözyaşları içinde çaresiz gezinmekte.

Bir yanım mutlu,huzurlu

Uçuyor tebessümler meleklerle göklerde.

1-Ocak-2011

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.