Her insanın yaşadığı bir hayat hikayesi vardır ya…Bizimkisi biraz başka..

Bilsem ki günahlara şahit yazılmıyor ibret alınması  adına baştan anlatırdım her şeyi….

Seydamla tanışmadan evvel o tarihlerde biraz kendimi anlatayım..En önemli şey namazımı kılmazdım.Fakat  Müslümanlığıma da toz kondurmazdım.Hanımım namazını kılardı;fakat çok kavga ederdik.Hanımım,ben,bir kızım ve oğlum kirada İstanbul  Pendik’ de oturuyorduk…İşim yoktu..

İş icabı Ankara’ya gitmemiz gerekti .Sabah İstanbul ‘dan birkaç arkadaşla arabayla yola çıkacaktık.

O gece beni korkutan bir rüya gördüm..Rüyamda sakallı bir zat gusül almamı söylüyordu. .O korkuyla kalktım,hanımı da kaldırdım ona da rüyayı anlattım sonra gusül abdesti aldım..Sabah namazı vakitleriydi..Tam uyuyacağım telefon çaldı..Arayan arkadaşlardan biriydi..Bana yolu tarif ettirdi ve bana doğru geldiğini hazır olmamı söyledi..Herneyse..

Arabaya bindiğimde  tanışma merasiminden sonraarkadaşlardan birinin hasta ziyaretine gittiğini öğrendim..Yolda oradan buradan konuştuk attık tuttuk…Uzundu yol.. Ne konuştuk ne allattık tam hatırlamıyorum ama kafamın içinde hep dolarları çarpık duruyordum,bir an evvel işi bağlamayı düşünüyordum..Derken Ankara ya geldik..Arkadaşlar  dedi ki ilk hastamızı ziyaret eldim de duasını alalım,sonra işe bakarız olur dedim.Sonuçta araba onların

Keçiören de bir camiye geldik…İhtiyaçlarımızı giderdik..Arkadaşlar abdest alıyor diye ben de abdest aldım..Tabi bu ana kadar da telefonda hanım ile de kavgalarımız sürüyor.Nere gidiyorsun Antalya yı fethettin sıra Ankara ya mı geldi felan diye benle kavga ediyordu…Telefonda ona bir hasta hoca varmış onu ziyaret edip sonra işimizi halledip döneceğimizi izah ettim..Neyse anlar gibi oldu bağıran kadın sustu…derken arkadaşların  telefon konuşmaları sonucunda hasta hocanın damadının evinde olduğunu öğrendik oraya gittik. Derken işte o an!hani bir an vardır ki insanın hayatında ne zaman o anı düşünse her düşündüğünde o anı yeniden yaşadığı o an!kelimelerin anlatmaya yetmediği o an!

Hani hafız ağabeynin anlattığı gibi hiç deniz görmemiş birine denizi anlatsanız ,deniz hakkında biraz bir şeyler anlatır,denizi gösterseniz biraz daha fazla gördüğü duyduğuyla bi şeyler fazla anlatır,ama yine tam bilmez denizi ..ne zaman ki denize girse o zaman anlar denizin deniz olduğunu misali..O an öyle bi andı ki anlatmaya muktedir olmak ne mümkün!insanın şeftalinin tadını anlatması gibi bir an!işte Öyle bir an!

Arkadaşlar önümden içeri girdiler.Ben de biraz geriden peşlerinden.Mübarek boynunu kanepeden kalkar gibi vücuduyla beraber dönderdi bana baktı… Sanki beni bekler gibi..Aman Allah(c.c.)’ım rüyamdaki zat…Allahuekber…Bana bir nur bakıyor..Bana Allahu Teala cellle celalühü o zatın bakışlarıyla varım diyor…Hakikatten cennet cehennem var olduğunu bil diyor..anlatamadığım o kadar çok şey var ki o bakışlarda….İşte o an! Allahım diyorum bilmiyordum,bilseydim hiç işler miydim o günahları affet diyorum içimden…Kendimi öyle pis bedbaht ve günahın ziftine boyanmış hissediyorum ki  gözlerim sel oluyor akıyor yaşlar gözlerimden….engel olamıyorum sanki bir hortumu açmışlar gözlerimden..iki büklüm oluyorum. O nurun karşısında..

O nur,mübarek bana diyor ki geçin şöyle oturun ..O nurun karşısında iki büklüm bir şekilde diz çöküyorum..Ağlamaktan başka bir şey yapamıyorum.Yüzümü yüzüne kaldırıp bakamıyorum..O an mübarekten başka orda bazı kişler de vardı.Onlarla sohbet ediyor …Allah(c.c.)’ım diyorum içimden beni bu kapıdan ayırma!Derken vakit öğlen namazını müteakipti dediler ki namaz kılalım..yan salona geçelim..Bana sordular abdestiniz var mıdır?Ben olmasına rağmen yok deyip tekrar abdest almaya gittim..Namazı kıldık..Ve sonrasında;bir on Nisan günü öğlen namazını müteakip,dediler ki tevbe alıcan mı intisap edicek misin? Evet …Mübarek beni yanına çağırdı..Elimi tut dedi…Efendim ben bu pis halimle nasıl elinizi tutup da kirletirim dedim ,elini kirleteceğim korkusuyla elini tutamadım.. Fakat mübarek elimi sıkıca tuttu…Ve sözümüze şahit olma şerefini bize bahşetti..Allah(C.C.) ondan razı olsun ,,,Allah(c.c) ona layık mürid,ve dolayısıyla peygamberimize layık ümmet olmayı nasip eylesin..

Allah (C.C.)Seyda ailesinden ve Seydamızdan razı olsun…

Selam,dua ve muhabbet ile..

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.