Yaz tatillerinde memleketimize gitmeden önce Nurşin’i, SEYDA’yı ziyaret edip sonrasında yola çıkıyorduk.Yine bir yaz tatili başlangıcında Nurşin’de SEYDA’nın evinde altı yedi kişinin bulunduğu bir sohbet sonrasında,herhangi birşey söylememiş olmama rağmen SEYDA Hazretleri (K.S) “Ayşe hanım bir daha kayınlarınıza elinizi vermeyin. Onları kırmamak için elinizi veriyorsunuz ama Ravza’da  RESULULLAH’ı(SAV)  kırıyorsunuz haberiniz yok” dedi. Ben sadece kafamda çakan bir şimşek ve (kim söyledi kim?) soru işaretiyle “tamam SEYDAM” diyebildim.

Kendi aile çevremde dini sebeblerle değil de geleneklerle ve ayıp kuralları çerçevesinde tokalaşmazken, evlendikten sonra biraz aileye uymak, dışlanmamak, biraz kırılmasınlar düşüncesiyle kayınlarımla tokalaşıyordum. Bu beni içten içe rahatsız etse de bununla ilgili olarak eşim dahil kimseye rahatsızlığımı anlatmamıştım. Bu yüzden kimse SEYDA’ya anlatmış olamazdı Beni içten içe rahatsız etse de, biraz önce belirttiğim sebeplerle çözüme cesaret edemediğim gibi bu kendim de normalleşmeye başlamıştı.

O sene yaz tatiline gittiğimizde SEYDA’mın isteği ve himmetiyle onlara bu olayı SEYDA’nın sözünü anlatıp artık elimi vermeyeceğimi anlattım.İlk başta tuhaf gelse de onlarda saygı duyarak anlayış gösterdiler.Tek başıma bana zor gelen bu değişimi ve gelişimi SEYDA bir sözüyle kolaylaştırmıştı.ALLAH Razı olsun…

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.